NAPI KOMMUNIKÁCIÓS ÖSSZEFOGLALÓ 2012. OKTÓBER 8. |
Fidesz-frakció Sajtóosztály 2012. október 8. |
2012.10.09. 20:07 |
Napi kommunikációs összefoglaló
Magyar Diaszpóra Tanács
Orbán Viktor: cél a csökkenő államadósság, a növekvő versenyképesség, a politikai stabilitás
A miniszterelnök szerint Magyarországnak esélye van arra, hogy a következő két évben továbbra is egyszerre folytassa az államadósság-csökkentés és a versenyképesség-növelés politikáját úgy, hogy közben megőrizze a politikai stabilitást is. Orbán Viktor erről hétfőn a Parlamentben, a Magyar Diaszpóra Tanács II. ülésén beszélt, hangsúlyozva, hogy Magyarországnak valójában két ellenfele van, amelyet le kell győznie, ez pedig az önsajnálat és ennek "unokatestvére", a lebeszélés kultúrája. A kormányfő rámutatott ugyanakkor arra, hogy álláspontja szerint, ha Magyarország nem hibázik, jövőre együtt tud növekedni a német gazdasággal.
Orbán Viktor: a '68-as generáció gondolataira nem lehet jövőt építeni Európában
Orbán Viktor szerint az európai társadalomfejlődés következő szakasza a vallásból átvett értékekre, a család megerősítésére és a nemzetek reneszánszára fog épülni. A miniszterelnök hétfőn a Magyar Diaszpóra Tanács II. ülésén azt mondta: ezt az elképzelést a Magyarországgal szemben álló nyugat-európai politikai elit - amelynek tagjai jórészt a '68-as generációból kerültek ki - a legnagyobb hevességgel utasítja el. A kormányfő szerint azonban lezárult a történelem egyik európai fejezete, ami ezen elit gondolkodásmódjának a végét is jelenti, ezekre a gondolatokra ugyanis nem lehet jövőt építeni Európában, ezek nem állják ki "a következő húsz év hullámverését". Hozzátette, szerinte a Magyarországgal szembeni támadások is éppen ebből, az európai kultúra másfajta értelmezéséből adódnak, nem pedig az ország elleni összeesküvésekről van szó.
Semjén Zsolt: a testület támogatja a külhoni magyarság levélben történő szavazását
A Magyar Diaszpóra Tanács (MDT) szervezetei támogatják a külhoni magyarság levélben történő szavazásának lehetőségét - mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a tanács hétfői budapesti ülésének szünetében. A kormányfő nemzetpolitikáért felelős helyettese ennek menetéről kifejtette: először nyilatkozni kell majd arról, hogy az érintett regisztrálja magát, vagy sem, és ezt követően kapja meg postafordultával a pártlistákat tartalmazó borítékot. A diaszpóra magyarsága így minden bürokrácia nélkül, a lehető legkönnyebben leadhatja a szavazatait - tette hozzá.
|
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ 2012. október 8. |
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda |
2012.10.08. 16:19 |
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ
Orbán Viktor beszéde a Magyar Diaszpóra Tanács II. ülésén
-
Lezárult a történelem egyik európai fejezete, és azokkal az eszközökkel, amelyekkel eddig a világ vezető civilizációja volt a mienk, a továbbiakban már nem lehet versenyképesnek lenni. Nem élhetünk tovább úgy, ahogy eddig éltünk.
-
Nyugat-Európában ez nehezebb átalakulást jelent, mint Közép-Európában, mert itt valójában nem épült ki jóléti rendszer.
-
Szorgalmazzuk egyúttal Közép-Európa és Németország együttműködését; ha Magyarország nem hibázik, jövőre együtt tud növekedni a német gazdasággal.
-
Magyarországnak esélye van arra, hogy a következő két évben továbbra is egyszerre folytassa az államadósság-csökkentés és a versenyképesség-növelés politikáját úgy, hogy közben megőrizze a politikai stabilitást is. Ez az, ami megvilágítja, miért is jött létre 2010-ben a kétharmad.
-
Magyarországnak viszont van két nagy ellenfele, amelyet mindehhez le kell győznie, ez pedig az önsajnálat és ennek unokatestvére, a lebeszélés kultúrája. Önsajnálat helyett a csakazértis kultúrájának kialakítására van szükség, amely nem a hurráoptimizmussal, hanem a veszteség mélyen átélt élményéből kinövő életerővel azonos.
-
Ha azt várjuk, hogy a most elvégzett munkáért holnap reggel a munka igazi értékét elismerő szavakat fogunk kapni, akkor félreértjük a magyarokat.
-
Az európai társadalomfejlődés következő szakasza a vallásból átvett, a tízparancsolat szellemében megfogalmazott tradicionális értékekre, a család megerősítésére és a nemzetek reneszánszára fog épülni. Ezt az elképzelést azonban a Magyarországgal szemben álló nyugat-európai politikai elit - amelynek tagjai jórészt a '68-as generációból kerültek ki - a legnagyobb hevességgel utasítja el. Viszont mivel lezárult a történelem egyik európai fejezete, ezen elit gondolkodásmódja is érvényességét vesztette: ezekre a gondolatokra nem lehet jövőt építeni Európában, ezek nem állják ki a következő húsz év hullámverését. A Magyarországgal szembeni támadások is éppen ebből, az európai kultúra másfajta értelmezéséből adódnak, nem pedig az ország elleni összeesküvésekről van szó.
-
Az a közösség, amely biológiailag nem képes fenntartani magát, az nem tudja fenntartani saját rendszerét sem.
-
Az a kép ma már nem igaz, hogy Magyarország ne tudna megállni a saját lábán. Az IMF-fel ugyan meg akarunk egyezni, de most már mindenki elfogadja a világon, hogy ha nem lenne megegyezés, Magyarországnak akkor sem lennének finanszírozási gondjai. Az a kérdés, hogy drágábban vagy olcsóbban finanszírozza magát az ország.
-
Ugyanakkor elmaradásban is van a kabinet, ugyanis az alsóközéposztálynak egyelőre nem tudtunk kitörési lehetőséget biztosítani, holott a politikai stabilitást csak egy széles középosztályra építve lehet megőrizni, a nincstelenekre és a milliárdosokra építve ezt nem lehet elérni. A következő időszak feladata, hogy a 100-210 ezer forint között kereső alsóközéposztály-belieknek biztosítsunk olyan család-, otthonteremtési és bér-, valamint munkaprogramokat, amelyekkel ezek az emberek szintén azt érezhetik, hogy ők is a nemzet fő erőihez tartoznak.
-
A kormány olyan szerkezeti átalakításokra kapott kétharmados felhatalmazást, amelyek strukturálisan alkalmassá teszik Magyarországot a sikerességre. Ehhez négypilléres modern nemzetépítésre van szükség: ki kell szabadítani Magyarországot az adósságcsapdából; versenyképessé, azaz termelési központtá kell válni; meg kell állítani a demográfiai hanyatlást; a világ magyarságát pedig közösségként kell újjáépíteni, vagyis a világban szétszórva élő magyarság jó részeit meg kell szólítanunk, és világhálózatba kell őket szervezni, hogy meg tudjunk maradni.
-
Mindezzel Magyarország a mostani felfordulásból sikeres, erős országként fog felemelkedni.
Havasi Bertalan,
a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője
|
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ 2012. október 5. |
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda |
2012.10.08. 06:30 |
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ
Orbán Viktor nyilatkozata a „Kohézió barátai” miniszterelnöki csúcstalálkozóján Pozsonyban
-
Az EU egy nagyon fontos és érzékeny szakaszba ért, mivel a közeljövőben az elkövetkezendő hét év költségvetéséről születik döntés. Ebből adódóan az egyes álláspontok képviselői között kiéleződött a küzdelem.
-
A vita arról szól, hogy miként lehet Európát, illetve az unióhoz tartozó országokat egyenként kirángatni abból a válságból, amelyben Európa ma van.
-
Ahhoz, hogy az unió egyes tagországai sikerrel lábaljanak ki a válságból, az EU-ból érkező fejlesztési forrásokra is szükség van.
-
Legalább annyi befektetésre és támogatásra van szüksége Magyarországnak a következő hét évben, mint amennyi az elmúlt hét év során rendelkezésre állt.
-
A beleegyezés megszerzéséhez megfontolt eljárást igénylő bonyolult küzdelem vezethet el. Amire törekednünk kell, az a tárgyalás és a megegyezés, a kohéziós csoport többi országának vezetői is a megegyezés szándékával lépnek fel tárgyalásaik során, ugyanakkor kinyilvánítják azt is, hogy milyen feltételek elfogadhatatlanok számukra.
-
Világossá tesszük, hogy nincs Európai Unió közös európai fejlesztések nélkül, nincs Európa akkor, ha az unióhoz később csatlakozott és szegényebb országok nem kapnak támogatást a gazdagabb országoktól.
-
A kohéziós alapok lefaragását javasoló tagországokat a felzárkóztatási támogatások szinten tartásáról tapasztalati érvekkel lehet meggyőzni.
-
Az EU legsikeresebb vállalkozása ez idáig éppen a közös gazdaságfejlesztési program volt, hiszen a megvalósult beruházások mellett több millió munkahely létrejötte is ennek köszönhető. A legnagyobb érvünk és a legnagyobb szövetségesünk éppen a valóság. Bízunk a sikerben, mivel ügyes politikával a következő másfél-két hónapban komoly eredményeket lehet elérni.
-
A szükséges szövetségek egy részét már meg is kötöttük, ott pedig, ahol konfliktust kellett vállalni, a magyar álláspontot világossá tettük.
Havasi Bertalan,
a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője
|
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ 2012. október 4. |
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda |
2012.10.04. 18:29 |
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ
Orbán Viktor beszéde a budapesti kibertér-konferencia megnyitóján
-
A magyarok mindig is élen jártak az informatikai szektor fejlesztésében: elég csak a matematikus Neumann Jánosra, a beszélőgépet feltaláló Kempelen Farkasra vagy a BASIC komputernyelv megalkotójára, Kemény Jánosra gondolni.
-
Az infokommunikációs technológia területének nemcsak komoly múltja van Magyarországon, hanem ígéretes jövője is.
-
Bár az informatika meglehetősen tőkeigényes terület, a tapasztalatok azt mutatják, hogy ebben a szektorban még egy olyan méretű, tőkeszegény ország is képes komoly teljesítményt felmutatni, mint a mi hazánk. Ez valószínűleg azért van így, mert a kibervilág nemcsak az adatállományra, hanem elsősorban a szürkeállományra épül. Ezért a tőkeszegény országok az innovatív kezdeményezéseikkel hozzá tudnak járulni az IT- és a kiberszektor fejlődéséhez.
-
Nekünk, magyaroknak az IT-szektor korlátlan lehetőséget nyújt a gazdaságunk fejlesztésére.
-
A magyarok nagyra becsülik azt a szabadságot is, amely csak egy virtuálisan létező, számítógépekből és kábelekből álló rendszerben, a kibertérben jelenik meg.
-
Még mindig kevés felhasználónak jut eszébe, hogy a kibertérben nap mint nap bűncselekménynek eshet áldozatul. Tavaly az internetes bűnözés mértéke meghaladta a világ drogkereskedelmének árbevételét.
-
A magyar kormány álláspontja az, hogy a világ országainak különösen nagy erőfeszítést kell tenniük és együtt kell működniük a kibertér biztonságának megteremtéséért, és fel kell készülniük a kiberterrorizmus elleni harcra, mert ma már nem elképzelhetetlen, hogy valaki csekély ráfordítással és egy aránylag egyszerű gép segítségével egy egész állam működését megzavaró támadást indítson.
-
A kibertér lényegében falak nélküli világ, amelyen belül meg kell oldani a magánszféra, a személyes adatok és a magánéletre vonatkozó információk védelmét, valamint a nemzetbiztonsági szempontból jelentős információk védelmét is.
Havasi Bertalan,
a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője
|
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ 2012. október 2. |
Havasi Bertalan, Miniszterelnöki Sajtóiroda |
2012.10.03. 16:59 |
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ
Orbán Viktor beszéde a Pilisi Szlovákok Központjának átadásán Pilisszentkereszten
-
Mind Magyarország, mind Szlovákia részéről nemzetpolitikai siker a Pilisi Szlovákok Központjának átadása. A Pilisi Szlovákok Központja a két nemzet együttes erőfeszítései révén épült fel. Azért előremutató eredmény ez, mert tudjuk, voltak nehézségek és viták, de a két népnek, a két országnak együtt, együttes erővel sikerült legyőznie az akadályokat.
-
Magyarországon a nagy dolgok mindig a legádázabb viták közepette születtek meg, így volt ez a Lánchíddal, az Országházzal és a most átadott központtal is, amely az Esztergomot Párkánnyal összekötő, újjáépített Mária Valéria híd tizenegy évvel ezelőtti átadásának napja után a közös szlovák-magyar sikerek egyik legjelentősebb eseménye.
-
A magyar kormány arra törekszik, hogy a szlovák kisebbség otthon érezhesse magát Magyarországon, és azt szeretné, ha a szlovákiai magyar kisebbség is otthon érezné magát Szlovákiában.
-
Robert Fico egy olyan országot vezet, amely tíz évvel ezelőtt a gazdasági teljesítményét tekintve még Magyarország mögött volt. Eltelt tíz év, és például az egy főre jutó nemzeti jövedelem szempontjából Szlovákia Magyarország előtt van. Szlovákia ugyanúgy küzd a gazdasági válsággal, mint Magyarország, ennek ellenére ha meg kellene neveznünk egy országot és egy miniszterelnököt, amelyik ország és amely miniszterelnök a legsikeresebben küzd az európai gazdasági válsággal, akkor ott valószínűleg Szlovákiát és Robert Ficót kellene az első helyre tennünk.
-
Közép-Európa előtt nagy jövő áll, ha a magyarok, a szlovákok és a térség többi nemzete a mostanihoz hasonló együttműködések sokaságát valósítja meg főként a gazdaság, a közlekedés, az energiaipar és a kultúra területén. Szlovákia és Magyarország különösképpen stabil ország.
-
Bár a két ország, a két nép között vannak vitás kérdések, komoly véleménykülönbségek, de a közös gazdasági sikerek jó alapot teremtenek és segítenek a fennmaradó nehéz közös kérdések megoldásához.
-
Ma a szlovák-magyar közös határon 28 helyen van közúti kapcsolat, vagyis átlagosan 24 kilométerenként van összeköttetés, a mostani egyezménnyel azonban célul tűzhető ki az, hogy 90-re nőjön a közúti kapcsolatok száma, s így a jövőben 7,5 kilométerenként lenne összeköttetés a két ország között. A magyarországi 15 kilométeres határövezetben 366 település található több mint 790 ezer lakossal, a szlovák oldalon pedig ez a szám 543 település és 1 millió 368 ezer lakos. Összesen tehát 2 millió 160 ezer embert érintenek a fejlesztések több mint 900 településen. Mindezzel nagy lökést adunk a térség gazdasági életének.
|
|