NAPI KOMMUNIKÁCIÓ 2012. szeptember 24. |
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda veze |
2012.09.24. 16:43 |
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ
Orbán Viktor sajtótájékoztatója Vilniusban
-
A litvánok nem tudják, milyen szerencsések, ők ugyanis szabadok, és nehéz elképzelniük egy olyan sorsot - ilyen a magyaroké -, amelyik nem szabad. A 2010-es kormányváltáskor Magyarországon 80 százalék felett volt a GDP-hez mért államadósság, ami már közel van az adósrabszolgasághoz. Litvánia 38 százalékos mértékű államadóssága maga a szabadság.
-
Mi naponta folytatunk egyfajta szabadságharcot, hogy le tudjuk hozni az államadósságot az 50 százalék alá, ahol már biztonságban érezheti magát az ember.
-
Ha a Jóisten megengedi, hogy még egy-két évig dolgozzunk Magyarországon, akkor mi is csatlakozni fogunk az alacsony adóssággal rendelkező közép-európaiak családjához.
-
Magyarország ugyanazon az ösvényen szeretne haladni, mint amelyen a litvánok. Ma nem könnyű Közép-Európában az élet, az emberek ugyanis sokat küzdenek a megélhetésért, de a napi gondok perspektíváján túl legyünk tudatában annak, hogy mi Európa leendő sikerövezetéhez tartozunk.
-
Közép-Európa egy fantasztikus évtized előtt áll, bár ez a litván gazdaság számain ma még jobban látszik, mint a magyarén. Mi szeretnénk olyan gazdasági növekedést, mint a litván, de Magyarország még a recesszió ellen küzd, nem a magas növekedésért.
-
Az energiabiztonság kérdésében egy húron pendül a két ország: mi is nukleáris fejlesztésben gondolkodunk.
-
A litván és a magyar nép XX. századi szenvedéstörténete szinte azonos, a különbség talán annyi, hogy a litvánok azon kevés nép közé tartoznak, amelyeknek nehezebb volt a XX. századi történelme, mint Magyarországé. A litván nép is elveszítette - ma éppen ennek van emléknapja – a velük együtt élő zsidó közösség javarészét, mint ahogy mi, magyarok is elveszítettük, Litvánia is ugyanúgy elveszítette a függetlenségét, mint Magyarország, és Litvániát is megtaposta a kommunizmus, mint Magyarországot, de az ő országuk még ráadásul a Szovjetunió részévé is vált, ami nehezebb sors, mint a mienk volt.
-
Köszönetet mondtunk azért, hogy az elmúlt két év nagyon nehéz európai vitáiban a litvánok mindig a magyarok mellett álltak. Köszönjük a barátságot, a segítséget és a szolidaritást.
Havasi Bertalan,
a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője
|
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ 2012. szeptember 20. |
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda veze |
2012.09.21. 18:02 |
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ
Orbán Viktor beszéde az Opel új motorgyárának avatóján
-
Az Opel új szentgotthárdi motorgyárával Magyarország újabb lépést tett abba az irányba, hogy Közép-Kelet-Európa egyik autóipari központja legyen. Szentgotthárd ezzel az üzemmel Európa egyik motorgyártó központjává válik.
-
Az új motorgyár átadása reménykeltő irányt mutat a bajban lévő, válsággal küzdő Európának is, ugyanis a kontinenst éppen Németország és Közép-Európa egyre mélyülő együttműködése fogja kimenteni a bajból.
-
A motorgyár 800 új munkahelyet teremt az üzemben, a magyar beszállítókon keresztül pedig akár további több ezret. Több száz magyar családnak biztos lett a jövője ezzel a beruházással, ez nagy dolog, hiszen Európában ma gyárakat zárnak be, munkásokat bocsátanak el, ezért köszönet és elismerés az Opel-gyárnak, hogy úgy döntött, dacára az európai válságnak, Magyarországon nem gyárbezárás lesz, nem elbocsátás, nem leépítés, hanem a világ egyik legmodernebb gyárát építjük fel közösen.
-
Magyarország mindig is nagy tisztelettel fogadta azokat a befektetőket, akik nemcsak gyors hasznot akartak zsebre vágni, hanem itt akartak maradni, és hosszú távra rendezkedtek be az együttműködésre.
-
A magyarok szeretik az Opelt, amely megbecsüli a magyar munkásokat, ezért mi is megbecsüljük az Opelt.
-
A kabinet éppen azzal a szívet-lelket beleadó és szorgalmas hozzáállással szeretné Magyarországot továbbépíteni, amit az Opel a mai napig képvisel. Mi is hiszünk abban, hogy nemcsak a németek lehetnek sikeresek, mi is sikeressé válhatunk, ha lesz erőnk folytatni a válsággal szembeni küzdelmet.
-
Magyarország azonban csak akkor veheti sikerrel az akadályokat, ha bővíti gazdasági mozgásterét, ehhez pedig gyárakra, üzemekre, sok ezer új munkahelyre és dolgozó magyarokra van szükség.
-
Ma 220 ezer olyan ember van az országban, aki két évvel ezelőtt még munka helyett segélyből élt.
-
Magyarország megújításához az új munkahelyeken keresztül vezet az út, és ez az ünnepélyes gyáravató és ez a nagyszerű üzem fontos állomás ezen az úton.
-
A szabaddá vált Magyarország egyik jelképes pillanata volt, amikor 1992-ben Antall József akkori miniszterelnök az első magyar Opel Astra kormányához ült.
Havasi Bertalan,
a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője
|
Varga Mihály az IMF pozitív válaszában bízik |
Forrás: fidesz.hu |
2012.09.20. 13:29 |
|
NAPI KOMMUNIKÁCIÓS ÖSSZEFOGLALÓ |
Készítette: Fidesz-frakció Sajtóosztály 2012. szep |
2012.09.19. 17:38 |
Napi kommunikációs összefoglaló
IMF/EU-tárgyalások
Equilor: Magyarország még az idén megállapodhat az IMF-fel
Magyarország még az idén, november körül megállapodhat az IMF/EU-val - mondta Szántó András, az Equilor Befektetési Zrt. lakossági üzletágvezetője kedden, Budapesten sajtótájékoztatón. A megállapodással akár évi nettó 400 milliárd forintot is megtakaríthat az ország hosszabb távon a kedvezőbb hozamszintek miatt - ismertette. Hozzátette, hogy a megállapodásnak köszönhetően a jegybanki alapkamat még az év végéig 6,25 százalékra csökkenhet, az euró árfolyama pedig jövőre is 280-290 forint között mozoghat, míg a megállapodás nélkül az Equilor 300 forint feletti euró árfolyamot sem tart kizártnak.
Választási eljárási törvényjavaslat
Benyújtotta a Fidesz-KDNP a választási eljárási törvényjavaslatot
Benyújtotta a parlamentnek a Fidesz-KDNP az új választási eljárásra vonatkozó törvényjavaslatát, rögzítve abban egyebek mellett az előzetes feliratkozás intézményét, amelynek alkotmányos alapját is megteremtenék a kormánypártok. Az alaptörvény módosítási javaslatát a fideszes Lázár János - a Miniszterelnökséget vezető államtitkár - terjesztette kedden a Ház elé. A politikus rögzíteni indítványozza, hogy "sarkalatos törvény a választójog gyakorlását kérelemre történő névjegyzékbevételhez kötheti". Az eljárási törvényjavaslatot Lázár János frakciótársával, Kósa Lajossal és a KDNP-s Vejkey Imrével nyújtotta be a parlamentnek. Az indítvány tartalmazza egyebek mellett az előzetes választási regisztráció intézményét és a megújuló ajánlási rendszer szabályait, amelyek értelmében az országgyűlési választáson kétszáz ajánlás lenne szükséges az egyéni jelöltállításhoz, az európai parlamenti (EP) voksoláson pedig ötezer ajánlást kellene összegyűjteni.
Megújulnak a központi választási szervek
Megújulnak a központi választási szervek a Fidesz-KDNP kedden benyújtott választási eljárási törvényjavaslata szerint. Az ezentúl Nemzeti Választási Bizottság nevet viselő testületnek hét olyan tagja lenne, akit az Országgyűlés választ, mandátumuk pedig kilenc évre szólna. A választott tagok mellett a parlamenti frakcióval rendelkező pártok és a jelölő szervezetek által megbízott tagokkal egészülne ki a bizottság. A Nemzeti Választási Központ mint a központi választási iroda lesz felelős - az előterjesztés alapján - a választások állami feladatainak megszervezéséért és lebonyolításáért. A Nemzeti Választási Központ a továbbiakban autonóm államigazgatási szervként működne - olvasható a fideszes Lázár János és Kósa Lajos, valamint a KDNP-s Vejkey Imre által jegyzett indítványban.
|
NAPI KOMMUNIKÁCIÓS ÖSSZEFOGLALÓ 2012. SZEPTEMBER 18.(Folytatás) |
Készítette: Fidesz-frakció Sajtóosztály 2012. szep |
2012.09.19. 17:30 |
(Folytatás)
Költségvetés
Pleschinger Gyula: a kormány valószínűleg ront az idei növekedési előrejelzésén
A kormány a harmadik negyedév után felülvizsgálja idei makrogazdasági prognózisát, és valószínűleg ront az idei, stagnálás közeli növekedési várakozásán; az idei költségvetési hiánycél azonban nincs veszélyben - mondta Pleschinger Gyula, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára a Dow Jones hírügynökségnek adott interjúban kedden. "Világos, hogy amit az idei évben reméltünk (növekedés tekintetében), az nem valósul meg" - mondta az adó- és pénzügyekért felelős államtitkár. A jövő évi 1,6 százalékos növekedési cél mellett azonban kitart a kormány, mivel van rá remény, hogy növekedésnek indul a lakossági fogyasztás - tette hozzá. Leszögezte: a költségvetésben elégséges tartalékok vannak arra, hogy akár 1 százalékos gazdasági visszaesés esetén is tartani tudják idén a 2,5 százalékos GDP-arányos hiánycélt.
LMP: az alapoktól kell újratervezni a költségvetést
Az LMP véleménye szerint az alapoktól kell újratervezni a költségvetést és eredeti formájába kell visszaállítani a Költségvetési Tanácsot – jelentette ki keddi, budapesti sajtótájékoztatóján Vágó Gábor. A politikus, aki megismételte korábbi kijelentését, miszerint a jövő évi büdzsé „halva született”, érvként hozta fel, hogy miközben a makropályával is gondok vannak, még azt sem lehet látni, hogy a fő számok tarthatóak lesznek-e. A kiszámíthatatlanság milliárdokba kerül az adófizetőknek, ezért az LMP szerint „meg kell nyomni a reset gombot” és a 2013-as büdzsét újra kell tervezni az alapoktól – hangsúlyozta. Az új költségvetés megalkotásakor a korábban meghatározott dátumokhoz kellene ragaszkodni és azt a hagyományokhoz híven szeptember 30-ig kellene benyújtani azt. Ekkor talán lenne rá remény, hogy egy jó büdzsé szülessen – mondta Vágó Gábor.
MSZP: 500-600 milliárdos lyuk van a 2013-as költségvetésben
Az MSZP szerint 500-600 milliárd forintos lyuk van a 2013-as költségvetésben, ezért tárgyalásának elhalasztását nem az esetleges IMF-megállapodás, hanem a kormánypártok tanácstalansága tette szükségessé. Tukacs István országgyűlési képviselő kedden sajtótájékoztatón azt mondta: a Nemzetközi Valutaalap csak hivatkozásul szolgált a kormányoldalnak arra, hogy - Varga Mihály IMF-főtárgyaló kérésére - elhalasztották a hétfőre tervezett szavazást a jövő évi büdzsé módosító javaslatairól. Az MSZP-s politikus szerint valójában az bizonyosodott be, hogy a költségvetés elkészítését és a főszámok tárgyalását értelmetlen volt az év első felére előrehozni. Mint mondta, a költségvetés "számtalan sebből vérzik", nyilvánvalóan hibás alapokra épült, a kormány tévesen mérte fel a gazdasági növekedés lehetőségét, a várható inflációt és a forintárfolyamot is.
Gazdaság
BÉT - Megtört az emelkedés, az OTP gyengült leginkább
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 77,18 pontos, 0,41 százalékos csökkenéssel, 18.875,09 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 10,3 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama vegyesen változott az előző napi záráshoz képest. Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője elmondta: az elmúlt napok emelkedése után negatív irányú korrekció volt a piacokon, így a BÉT-en is, ahol egyelőre az OTP vezette a gyengülést. A szakértő szerint az árfolyamok alakulását kedden nem befolyásolták különösebb hírek, hanem a piac természetéből adódóan indult el a csökkenés.
|
|