Navracsics: A feliratkozásnak egyszerűnek és hitelesnek kell lennie |
(mno.hu - fidesz.hu) |
2012.09.03. 06:05 |
Navracsics: A feliratkozásnak egyszerűnek és hitelesnek kell lennie + videó
|
Az ellenzék úgy döntött, ha már nem tudják megnyerni a választásokat, akkor "Dugovics Tituszként magukkal rántják azt a mélybe" – hangsúlyozta Navracsics Tibor a Hír TV Péntek8 című műsorában. A közigazgatási és igazságügyi miniszter arról is beszélt, hogy egy 1000 euró alatti átlagkeresettel bíró országban nem lehet elvárni, hogy további megszorítások legyenek.
|
kapcsolódó
Korábban felröppentek hírek arról, hogy az MSZP bojkottálná a 2014-es választásokat, majd valószínűleg rájöttek arra, ezzel semmit nem érnének el. Az ellenzék eddigi reakció a választási törvény kapcsán azt jelzik, hogy feladták a reményt, hogy átvehetik a vezetést a Fidesszel szemben. A Hír Televízió Péntek8 című műsorában Navracsics Tiborral beszélgettek a választási törvényről és a baloldali reakciókról.
A közigazgatási és igazságügyi miniszter szerint az ellenzék úgy döntött, ha már nem tudják megnyerni a választásokat, akkor „Dugovics Tituszként magukkal rántják azt a mélybe”. Nem a pártok közötti versengésre készülnek, hanem azt kommunikálják, hogy nem lesznek tisztességes, demokratikus választások Magyarországon. Mivel a választási törvényt érdemben nem tudják értékelni, inkább drasztikusan elutasítják – fejtette ki Navracsics.
Navracsics Tibor a Hír Tv Péntek8 című műsorában
|
|
A miniszter kitért arra is, hogy az ellenzék kis pártiságából adódóan „gerillastratégiát” folytat. Az elsődleges célja, hogy olyan látványos megnyilvánulásokkal álljon elő, amivel bekerülhet a médiába.
|
NAPI KOMMUNIKÁCIÓS ÖSSZEFOGLALÓ 2012.08.30. |
Fidesz-frakció Sajtóosztály 2012. augusztus 30. |
2012.08.31. 16:16 |
Napi kommunikációs összefoglaló
Kormány
Lázár: eredményesen zárult az elszámoltatás feltáró része
Eredményesen zárult az elmúlt két évben végzett, a 2002 és 2010 közötti kormányzati időszakot érintő elszámoltatás feltáró munkája - közölte a kabinet álláspontját Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár csütörtökön azon a fővárosi sajtótájékoztatón, amelyen Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztossal és Giró-Szász András kormányszóvivővel közösen értékelték az elszámoltatást. A kabinet augusztus 31-i hatállyal mentette fel Budai Gyulát kormánybiztosi tisztségéből.
Budai Gyula - aki 2010 őszén vette át az elszámoltatási kormánybiztosi posztot a szintén fideszes Papcsák Ferenctől - kifejtette: hivatala 2010 novembere és idén augusztus között 1442 ügyet vizsgált, 110 nyilvános jelentést készített, 61 esetben tett büntetőfeljelentést, amelyből 30 ügyben még folyik a nyomozás, 7 ügyben viszont már megtörtént a vádemelés. A nyomozások során 47 embert gyanúsítottak meg, és 39 ellen emeltek vádat.
"A számok makacs tények" - fogalmazott a leköszönő kormánybiztos - akit időközben kineveztek a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) parlamenti államtitkárának -, hozzátéve, a 61 feljelentés alapja minden esetben az volt, hogy bűncselekmény megalapozott gyanúja merült fel. Megjegyezte ugyanakkor azt is, több esetben előfordult, hogy nem állt fenn ilyen gyanú, ilyenkor a vizsgálati jelentését az adott minisztériumnak küldte meg további intézkedésre.
Összegzése szerint az elmúlt csaknem két év tapasztalata az, hogy "a korrupció az előző kormányzat ideje alatt rendszerszerűen működött", a lefolytatott vizsgálatok során pedig az előző kormányzatokhoz kötődő szinte összes miniszter és államtitkár neve felmerült "valamilyen szinten" az ügyekben. "A két miniszterelnöké mindenképpen" - fogalmazott.
"Az általunk végzett munka, amely egyébként kifejezetten jogi munka volt (...), teljes mértékben sikeresnek tekinthető" - mondta Budai Gyula, aki szavait azzal zárta, hogy a megindult büntetőeljárások sikere nem az ő felelőssége, hanem az adott hatóságok munkájához köthető.
Lázár János a kormány álláspontját ismertetve a tájékozatón azt közölte: eredményesen zárult az elmúlt két évben végzett elszámoltatás feltáró része. Hangsúlyozta, a hátralévő munka "a rendőrség, az ügyészség és a bíróság feladata, tekintettel arra, hogy a kormány jogállami alapokon áll". Az igazság szolgáltatására csak a bíróságok vállalkozhatnak, nekik van erre joguk és kötelességük - tette hozzá a Miniszterelnökséget vezető államtitkár.
"Az a népi vélekedés, amely szerint a szocialisták szétlopták az országot", rendszerszerűen megrajzolható az elszámoltatást összegző dokumentumból - fogalmazott, megjegyezve azt is, hogy a Fidesz sohasem kapott volna kétharmadot, ha - "sajnálatos módon" - a korrupció nem lett volna ekkora.
|
A minisztérium a gazdája a zánkai komplexumnak |
(MTI-fidesz.hu) |
2012.08.31. 06:15 |
A minisztérium a gazdája a zánkai komplexumnak
|
Magyarországon van egy pont, amelyre a fiatalok otthonként számíthatnak, ez pedig Zánka - mondta Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes csütörtökön a balatoni településen, az Új nemzedék központ főépületének átadó ünnepségén.
|
kapcsolódó
A közigazgatási és igazságügyi miniszter kifejtette: Zánka története jól mutatja, hogy 1989 után az állami vagyonnal, a gyermekekkel, fiatalokkal kapcsolatban tanácstalan volt az állami politika: hiába épült meg a hetvenes évek elején, szép környezetben, jó infrastruktúrával az ifjúsági centrum, nem született egyértelmű koncepció a fejlesztésekről, döntés a pénzügyi támogatásról, ezért az elmúlt húsz évben egyik-napról a másikra élt Zánka.
Kijelentette: nagy öröm számára, hogy az idei évtől a minisztérium lehet a gazdája a zánkai komplexumnak, amelyet - Új nemzedék központ elnevezéssel "végre pályára állítanak". Zánka olyan központ legyen, ahol a szociálisan rászorultak és a jövő tehetségei üdülhetnek szervezett keretek között, élvezhetik az igényes programokat, képzést kaphatnak, "és ahol jól gazdálkodva a ránk bízott vagyonnal a jövőt biztosíthatjuk a felnövekvő nemzedéknek" - fejtette ki elképzeléseit a miniszter.
Mihalovics Péter, az Új nemzedékek jövőjéért program koordinációjáért felelős miniszteri biztos emlékeztetett arra: a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium áprilisban vette át a zánkai komplexumot. Az Új nemzedék központ céljaként azt határozták meg, hogy olyan programokat szervezzenek, amelyek megfelelnek a 21. századi fiataloknak.
Elmondta, hogy az Új Széchenyi Tervnek köszönhetően a főépület idén befejeződött, több mint 460 millió forintos építészeti és gépészeti felújítása után a nyári épületek is megújulhatnak.
(MTI-fidesz.hu)
|
Az energiaellátó rendszer birtoklása biztonsági kérdés |
(MTI - fidesz.hu) |
2012.08.30. 06:11 |
Az energiaellátó rendszer birtoklása biztonsági kérdés + videó
|
A növekvő rezsiköltségek megállítása mellett a kormánynak stratégiai motivációi is vannak abban, hogy olyan közszolgáltatási rendszert alakítson ki, amely nem profit alapon működik - mondta Navracsics Tibor szerdán, az M1 Ma reggel című műsorában.
|
kapcsolódó
A miniszterelnök-helyettes szerint a lakosságnak jelenleg olyan hátraléka van a közműcégek felé, hogy az már "szociális veszéllyel" fenyeget, ezért a kabinetnek el kell érnie, hogy a növekvő energiaárak lehetőség szerint ne terheljék a lakosságot. Szólt ugyanakkor arról is, hogy a kormány nemzetstratégiai kérdésként is kezeli például az E.ON lehetséges felvásárlását.
Navracsics Tibor az m1 Ma reggel című műsorában
|
|
A válság megmutatta - mondta -, hogy az energiaipari cégek birtoklása végső soron biztonsági kérdés és nem véletlen, hogy a közép-európai országok többsége állami tulajdonban tartotta ezeket a vállalatokat. Navracsics Tibor - a műsorvezető felvetésére - megjegyezte: ahogy a tárgyalófelek esetében mindig, úgy az E.ON esetében is "benne van a kalapban", hogy a német tulajdonosok nem adják el érdekeltségüket a magyar államnak.
A miniszter hangsúlyozta, a tranzakció előtt az európai közösségi jogi környezetet is meg kell vizsgálni annak felmérésére, hogy versenyjogi szempontból nem aggályos-e a cég államosítása. Hozzátette továbbá, hogy az Európai Bizottság feltehetően gyanakodni fog a kérdésben, de szerinte ez nem jelent problémát, hiszen a "szerződések őreként" éppen ez a dolga.
|
Orbán: Magyarország nemcsak tiszteli, hanem kedveli is Németországot |
( fidesz.hu) |
2012.08.30. 06:06 |
Orbán: Magyarország nemcsak tiszteli, hanem kedveli is Németországot
|
Magyarország egy olyan ország, amely Németországot nemcsak tiszteli, hanem kedveli is; a magyar emberek a németeket nemcsak tisztelik, hanem kedvelik is - hangsúlyozta Orbán Viktor azon a keddi ünnepségen a parlamentben, amelyen átadta a Magyar Érdemrend Nagykeresztjét Bernhard Vogelnek, a németországi Rajna-Pfalz és Türingia volt tartományi miniszterelnökének, a Konrad Adenauer Alapítvány tiszteletbeli elnökének.
|
kapcsolódó
Bernhard Vogel jogi, szociológiai, közgazdaságtani és történelmi tanulmányokat folytatott Heidelbergben. 28 éves korában lépett be a Kereszténydemokrata Pártba, és ugyanebben az évben a filozófia doktori címét is megszerezte. Saját bevallása szerint nem tudatos döntéssel lett politikus, hanem Konrad Adenauer és a keresztényszociális eszmék mozdították ebbe az irányba – hangsúlyozta Balog Zoltán. Hozzátette: Bernhard Vogel annak a nagy generációnak a tagja, amely „kötelességének és kiváltságának tudta, az új demokratikus Németországnak a felépítését a szellemei és fizikai romok eltakarítása után”.
A CDU-n belül és Németországban a mai napig osztatlan elismerés övezi – hangsúlyozta. Mint mondta, a német politikus született kultur-és szociálpolitikus, igazi rendszerátakító volt a saját területén. 13 évig volt Rajna-Pfalz tartomány miniszterelnöke, majd 1992-től át Thüringiában is miniszterelnökké választották. Németországban egyedülálló módon, összesen 25 évet töltött el miniszterelnökként – fűzte hozzá Balog. Hangsúlyozta ezzel kapcsolatban Bernhard Vogel úgy fogalmazott, ez nem saját érdeme, „hanem a történelem egy nagyszerű és egyedi pillanata, a német újraegyesítés hozta számára ezt a nem várt feladatot”.
Vogel úr azok közé tartozik, akik soha nem mondtak le Németország újraegyesítéséről. Azt is tudta, hogy ebben a folyamatban a közép-európai államoknak - különösen Magyarországnak - kulcsszerepük van – szögezte le az emberi erőforrások minisztere.
|
|