NAPI KOMMUNIKÁCIÓS ÖSSZEFOGLALÓ 2012.08.27 |
Készítette: Fidesz-frakció Sajtóosztály 2012. aug |
2012.08.28. 16:01 |
Napi kommunikációs összefoglaló
Kormány, Fidesz-frakció
Martonyi: már a törvények itthoni formázásánál oda kell figyelni a külföldi hatásokra
A külügyminiszter szerint sok problémát meg lehet előzni azzal, ha a külföldön dolgozó magyar nagykövetek pontosan felkészülnek és odafigyelnek arra, hogy várhatóan milyen lesz egy még készülőben lévő magyarországi törvény nemzetközi hatása. "Mikor a terméket formázzuk itthon, akkor már arra is oda kell figyelni, hogy ezt a terméket a fogyasztó, a világ hogyan fogja befogadni", vagyis nem azt kell megvárni, hogy melyek lesznek az esetleges kifogások a már elfogadott jogszabállyal kapcsolatban - nyilatkozta Martonyi János a Kossuth Rádió 180 perc című műsorának. A tárcavezető szerint egy jó diplomatának feladata, hogy már a törvények előkészítő szakaszában erőteljesebben részt vegyen, és jobban odafigyeljen a nemzetközi jogi összefüggésekre, így ugyanis a következőkben "sok gondot meg tudunk takarítani".
Navracsics: a magyarság nem létezhet elszigetelten
A magyarság nem létezhet elszigetelten, egymagában Európa közepén - mondta a kormányfő helyettese a Balassi Intézet éves hungarológiai konferenciáján hétfőn a fővárosban. Navracsics Tibor kiemelte: a hungarológia nem öncél, hanem a párbeszéd rendkívül fontos eszköze. A nemzeti elsorvadás első lépése azt lehet, ha elveszítjük kapcsolatunkat a külvilággal - fogalmazott a politikus. Az a tevékenység, amelyet a vendégoktatók, lektorok végeznek, teszi lehetővé, hogy Magyarország érthetővé váljon külföldön - tette hozzá.
Orbán Viktor a CSU frakcióvezetőjével tárgyalt
Orbán Viktor a mai napon hivatalában fogadta Gerda Hasselfeldt asszonyt, a CSU frakcióvezetőjét. A megbeszélésen részt vett Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter, Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár, Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára, Matei Hoffmann nagykövet és Hildegard Bentele, a CSU külpolitikai tanácsadója is. A magyar miniszterelnök elmondta: kapcsolatunk Bajorországgal és a CSU-val stratégiai fontosságú. A CSU frakcióvezetője tolmácsolta Orbán Viktornak Edmund Stoiber üdvözletét, egyben elismerését fejezte ki amiatt, hogy az új magyar Alaptörvényben szerepelnek a keresztény európai értékek. Gerda Hasselfeldt hozzátette: az államadósság csökkentése is egy fontos cél, nemcsak magyar, hanem európai szemszögből is. Orbán Viktor a tárgyaláson kifejtette: Közép-Európa összenőtt a német gazdasággal, ezért a térség általános érdeke az erős Németország. Hozzátette: a magyar gazdaságpolitikai intézkedések is mind-mind azt a célt szolgálták, hogy Magyarország versenyképessége is javuljon, és legyen 5 de inkább 5 és félmillió munkahely és adófizető Magyarországon –olvasható Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnökének mai közleményében.
|
"A hungarológia nem öncél, hanem a párbeszéd eszköze" |
(MTI - fidesz.hu) |
2012.08.28. 05:54 |
"A hungarológia nem öncél, hanem a párbeszéd eszköze"
A magyarság nem létezhet elszigetelten, egymagában Európa közepén - mondta a kormányfő helyettese a Balassi Intézet éves hungarológiai konferenciáján hétfőn a fővárosban.
kapcsolódó
Navracsics Tibor kiemelte: a hungarológia nem öncél, hanem a párbeszéd rendkívül fontos eszköze. A nemzeti elsorvadás első lépése az lehet, ha elveszítjük kapcsolatunkat a külvilággal - fogalmazott a politikus. A hungarológiának ebben van óriási szerepe - állapította meg, hozzátéve: az a tevékenység, amit a vendégoktatók, lektorok végeznek, teszi lehetővé, hogy Magyarország érthetővé váljon külföldön.
Ugyanakkor az is fontos, hogy "értsenek minket", de ne csak nyelvi értelemben - mutatott rá Navracsics Tibor, hozzátéve: mindennel foglalkozni kell ami magyar, az élet minden szegmensével, és meg kell ismertetni, meg kell szerettetni a magyarság eredményeit a külföldi közvéleménnyel. A hungarológiát bővíteni kell oly módon, hogy azok is megérthessék a Magyarországon korábban és ma zajló folyamatokat, történelmünket, akik nem beszélik a magyar nyelvet - fejtette ki. "Értsék meg a mi interpretációnkat is, és ez nem csak nyelvtudás kérdése" - mondta.
Navracsics Tibor kitért arra, hogy olyan Magyarországról szóló könyv megjelentetését tervezik, amely meggyőződésük szerint a külföldi, magyarul nem beszélők számára is közelebb hozza az országot. Kiemelte, hogy egy kilencvenéves tudomány művelőinek éves összejövetele kezdődik meg. Azt mondta: nem véletlen az 1922-es születési dátum, amely pontosan jelzi a Trianon utáni "lassan ocsúdó magyar szellemi közélet" legfontosabb következtéseit. Felismerték, lehet, hogy amit magunkról tartottunk korábban, azt nem sikerült elmondani, közvetíteni a külföldnek - vélekedett. Felidézve a külföldi magyar intézetek létrehozásáról szóló törvényt, azt mondta: a cél nemcsak az volt, hogy kultúrembereket neveljenek, hanem az is, hogy szakmájukhoz európai szinten értő, nyelveket beszélő szakembereket képezzenek.
|
Kapcsolatunk Bajorországgal és a CSU-val stratégiai fontosságú |
( fidesz.hu) |
2012.08.28. 05:33 |
Kapcsolatunk Bajorországgal és a CSU-val stratégiai fontosságú
Közép-Európa összenőtt a német gazdasággal, ezért a térség általános érdeke az erős Németország - hangsúlyozta Orbán Viktor Gerda Hasselfeldttel, a CSU frakcióvezetőjével történt egyeztetésen.
Havasi Bertalan tájékoztatása szerint a megbeszélésen részt vett Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter, Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár, Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára, Matei Hoffmann nagykövet és Hildegard Bentele, a CSU külpolitikai tanácsadója is.
A miniszterelnök sajtófőnöke azt közölte, hogy a magyar miniszterelnök a találkozón elmondta: kapcsolatunk Bajorországgal és a CSU-val stratégiai fontosságú. A CSU frakcióvezetője tolmácsolta Orbán Viktornak Edmund Stoiber üdvözletét, egyben elismerését fejezte ki amiatt, hogy az új magyar Alaptörvényben szerepelnek a keresztény európai értékek. Gerda Hasselfeldt hozzátette: az államadósság csökkentése is egy fontos cél, nemcsak magyar, hanem európai szemszögből is.
Orbán Viktor a tárgyaláson kifejtette: Közép-Európa összenőtt a német gazdasággal, ezért a térség általános érdeke az erős Németország. Hozzátette: a magyar gazdaságpolitikai intézkedések is mind-mind azt a célt szolgálták, hogy Magyarország versenyképessége is javuljon, és legyen 5, de inkább 5 és félmillió munkahely és adófizető Magyarországon - zárul a közlemény.
(fidesz.hu)
|
NAPI KOMMUNIKÁCIÓS ÖSSZEFOGLALÓ 2012.08.24. |
Fidesz-frakció Sajtóosztály 2012. augusztus 24. |
2012.08.25. 18:44 |
Napi kommunikációs összefoglaló
Belpolitika
Lázár: csak azonos választókerülethez tartozó települések hozhassanak létre közös önkormányzati hivatalt!
Lázár János azt kezdeményezi, csak olyan települések hozhassanak létre közös önkormányzati hivatalt, amelyek ugyanabban az egyéni választókerületben találhatók. A fideszes képviselő, Miniszterelnökséget vezető államtitkár pénteken kezdeményezte az önkormányzati törvény módosítását, kiegészítve a közös önkormányzati hivatalok alakítására vonatkozó feltételeket.
Az önkormányzati törvény módosítani szándékozott - csak jövő év január 1-jétől hatályos - paragrafusa azt rögzíti, hogy közös önkormányzati hivatalt hozhatnak létre azok a járáson belüli községi önkormányzatok, amelyek közigazgatási területét legfeljebb egy település választja el egymástól, a községek lakosságszáma pedig nem haladja meg a kétezret. Kétezernél népesebb település is tartozhat azonban a közös hivatalhoz, az ilyenek nem tagadhatják meg a közös önkormányzati hivatal létrehozására irányuló megállapodás megkötését, ha azt velük határos település kezdeményezi. A közös önkormányzati hivatalhoz tartozó települések összlakosságszáma legalább kétezer, vagy a közös hivatalhoz tartozó települések száma legalább hét kell, hogy legyen. A fideszes politikus törvénymódosító javaslatának elfogadásához kétharmados többség szükséges.
A nemzetiségi önkormányzatok vezetőivel tárgyalt Balog Zoltán
A támogatási rendszer változásairól, az intézmények fenntartásáról, valamint a nemzetiségek országgyűlési képviseletéről egyeztetett Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a 13 országos nemzetiségi önkormányzat vezetőjével pénteken. A tárcavezető jelezte: szeretné, ha együtt kihasználnák azt az előnyt, hogy a nemzetiségi ügyek, az oktatás és a kultúra immár egy minisztériumhoz tartozik. Az intézmények fenntartásával kapcsolatosan kiemelte, hogy az Országos Roma Önkormányzat élen jár, és más nemzetiségek is előreléptek. Fontos, hogy ez jól sikerüljön, mert egy újabb körben ez alapján fogják megítélni, hogy rá lehet-e bízni a nemzetiségekre saját kultúrájukat, oktatásukat - mutatott rá Balog Zoltán, hozzátéve, hogy ehhez minden segítséget megadnak majd. A miniszter szólt arról is, hogy módosul a támogatáskezelő intézményrendszere és a szabályozás is, és ez ügyben számít az érintettek segítségére, véleményére. Ismertette, hogy a támogatás közvetítő szervezete a Wekerle Sándor Alapkezelőtől az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) támogatáskezelőjének irányítása alá kerül.
|
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ 2012. augusztus 22. |
Havasi Bertalan, helyettes államtitkár |
2012.08.22. 18:12 |
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ
Orbán Viktor a nagyköveti értekezleten
-
A tehermegosztás politikája, igazságosabbá tétele nem fog eltűnni a magyar nemzetstratégiából, az a következő húsz év gazdasági rendszerének is része lesz, ezért az ország külképviselet-vezetőinek nem védekezniük kell, amikor erről kérdezik őket külföldön, hanem be kell mutatniuk a magyar értelmezési keretet. Mivel az ország sikere még nem átütő, nem nagymellénnyel kell képviselni a magyar válságkezelést, de kellő öntudattal vissza kell verni azokat a kísérleteket, amelyek válságkezelésünk fontos elemeit kérdőjelezik meg.
-
Azokat az - akár a IMF részéről felmerülő - esetleges igényeket is vissza kell utasítani, amelyek szerint a nyugdíjkifizetésekben megtakarítási lehetőségeket kellene keresni. Mindenkinek biztosnak kell lennie abban, hogy amikor kikerül az aktív munkavállalók közül, nem kerül létbizonytalanságba - e nélkül ugyanis a magyar gazdasági és politikai rendszer instabillá válik.
-
Magyarország és általában Közép-Európa sokkal sikeresebben kezeli az európai gazdasági válságot, és keresi az abból kivezető utat, mint azok az országok, amelyek előidézték azt. Bár korábban azt reméltük, hogy gyors lefolyású lesz az euró válsága, úgy tűnik, elhúzódó jelenségről van szó. Fontos kérdés, hogy milyen teljesítményt nyújtunk annak a válságnak a kezelésben, amely nem tőlünk indult. A válságnak kezelésében Magyarország remekül teljesített.
-
A misszióvezetőknek a következő években is arra kell készülniük, hogy az euróválság meghatározó eleme marad az európai politikának. Az európai válságkezelést a felelősség áthárítása és a döntések eltolása jellemzi az évenként visszatérő belpolitikai megmérettetések miatt. Egy mondatot sem találni arra a problémára, miszerint a német gazdaság versenyképessége nagyságrendekkel meghaladja a vele közös pénzt használó országok szintjét, és így a német termékek óriási külkereskedelmi és fizetésimérleg-többletet hoznak létre Németország javára, déli államok rovására. A brüsszeli válságkezelési dokumentumban lehet olvasni bankunióról, politikai legitimációról, a jóisten tudja még, mi mindenről, amit mi a politikában úgy hívunk, Hold-stratégia.
-
A legnagyobb reményünk az, hogy a rossz európai válságkezelés nem húzza vissza Magyarországot, a magyar válságkezelés ugyanis más természetű, mint amit Európa választott, a magyar rövid távon is kecsegtet sikerrel, az európai pedig nem. Emellett általában a közép-európai is sikeresebb válságkezelés, mint a nyugati, ugyanis a lengyelek, a csehek és a szlovákok kiugróan sikeresek, és Magyarországnak - bár kicsit csökkentsük az arcunk méretét és a mellkasunk térfogatát, mert az említett három országnak sikeresebb a válságkezelése - szintén jó esélye van rá, hogy csatlakozzon hozzájuk. A másik három állam jelenleg azért áll jobban, mint Magyarország, mert náluk alacsonyabb az államadósság, és ez szélesebb manőverezési lehetőségeket ad nekik.
|
|