NAPI KOMMUNIKÁCIÓ 2012. május 29. |
Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtóstábjának v |
2012.05.30. 06:19 |
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ
2012. május 29.
Orbán Viktor az Info Rádióban
- A mi kormányzásunknak, az elmúlt két év Magyarország-történetének van határozott iránya, olyan iránya, amit az emberek is érzékelnek, és aminek a fönntartásában a magyarok többsége érdekelt is. Ebből fakadóan összességében a következő évre gondolva is ennek az iránynak a folytatását javasoljuk.
- A társadalmi feszültségek jelentik majd Európa számára a legnagyobb kihívásokat a következő esztendőkben, ezért nekünk éppen a társadalmi stabilitás megőrzése kell, hogy legyen az elsődleges célunk, ez pedig csak úgy lehet, ha az embereket megpróbáljuk bevonni a kormányzásba. Ezt nevezzük együttkormányzásnak. Minden szakmai kérdés megoldásának, sikeres megoldásának előfeltétele a társadalmi összefogás, egység, konzultáció fönntartása.
- A magyar gazdaságot állítsuk a saját lábára. Tehát a magyar gazdaság legyen képes arra, hogy biztos megélhetést, egzisztenciális kiszámíthatóságot, biztonságot és előrelépési lehetőséget adjon az embereknek.
- Ehhez arra van szükség, hogy Magyarország tízmillió állampolgárából legalább ötmillió folyamatosan dolgozzon, és ebben a minőségében adót is fizessen. Amíg ezt nem érjük el, addig a magyar gazdaság nem képes a társadalom többsége számára tisztességes munkából tisztességes megélhetést biztosítani.
- Magyarországnak termelési központtá kell válnia. Nekünk gyártelepeket kell létrehoznunk, végrehajtani egy modern újraiparosítást. Ez a folyamat zajlik, újabb és újabb modern, korszerű, magas technológiai színvonalon teljesítő gyárak nyílnak meg az országban, csak még több, sokkal több kellene belőlük.
- Mivel az EU nem fogadta el a válságadók hosszú távú fenntartását, e terheket a kormány olyan új adókkal váltja ki, amelyek állandó elemei lesznek a magyar gazdaságpolitikának.
- Abban bíztunk, hogy sikeres lesz az eurózóna válságának kezelése, és így a válságadókat három év után ki lehet vezetni, vagy ha a válság lassabban múlna el, akkor majd meghosszabbítjuk a rendszerben tartásukat. Ám az európai bürokraták állásfoglalása miatt a válságadókból származó bevételeket Brüsszel nem volt hajlandó a költségvetés rendes bevételeiként elfogadni, úgy tekintették, mintha a hiányunk egyébként jóval magasabb lenne, holott a válságadókkal ezt jelentősen leszorítottuk.
Ezzel Magyarországot nehéz helyzet elé állították, amire valamilyen választ kell adni.
|
Orbán: Választ kell adni a nehéz helyzetre |
(inforadio.hu - fidesz.hu) |
2012.05.30. 05:48 |
Orbán: Választ kell adni a nehéz helyzetre
|
"Amikor az eredeti tervek szerint három évre bevezettük a válságadókat, abban reménykedtünk, hogy Brüsszelben képesek lesznek az európai, különösképpen az eurózóna-válságának sikeres kezelésére. Terv volt az is, hogy ha a válság lassabban múlik, akkor meghosszabbítjuk az adók rendszerben tartását" - mondta az InfoRádiónak adott exkluzív interjúban Orbán Viktor miniszterelnök.
|
kapcsolódó
A miniszterelnök azonban hozzátette: különböző okokból kifolyólag - de leginkább az európai bürokraták állásfoglalása miatt - olyan helyzet állt elő, hogy a válságadókból származó bevételeket nem fogadták el a költségvetés rendes bevételeként: amikor az uniós támogatások szempontjából fontos teljesítményszámokat megállapították, nem vették figyelembe, emiatt a hiány magasabb lett, holott a válságadókkal jelentősen sikerült leszorítani azt.
Magyarországot nehéz helyzet elé állították, és erre valamilyen választ kell adni - emelte ki a kormányfő, aki szerint ki kell vezetni a válságadókat, de a cégeket bent kell tartani a közteherviselés rendszerében úgy, hogy nem válság- és átmeneti, hanem állandó adókat vet ki a kormány, így biztosítva az ország működését és a méltányos közteherviselést.
A méltányos közteherviselés alanyai (a pénzügyi szolgáltatók és a multinacionális cégek) tehát nem változnának, csak a közcélokhoz való hozzájárulásuk módszere - magyarázta Orbán Viktor, aki hozzátette: nem várható már olyan európai válsághullám, amelyet ne tudna Magyarország sikeresen átvészelni.
A teljes beszélgetést ma este hét órakor hallgathatják meg az InfoRádió Aréna című műsorában.
(inforadio.hu - fidesz.hu)
|
Orbán: Ilyen történelmi sikerek kellenek Magyarországnak |
(MTI-fidesz.hu) |
2012.05.29. 05:32 |
Orbán: Ilyen történelmi sikerek kellenek Magyarországnak
Orbán Viktor miniszterelnök szerint történelmet írt a magyar úszósport, Kiss László szövetségi kapitány, a fiúk és a lányok egyaránt a debreceni Európa-bajnokságon.
kapcsolódó
"Az egész ország megemeli a kalapját úszóink előtt, önbizalmat és tartást ad az ilyen siker, amilyet elértek ezen az Európa-bajnokságon. Németországot bármilyen sportágban megverni mindig nagy dolog, s Európa élén végezni az éremtáblázaton, ahogyan az most történt, hallatlan dicsőség. Ilyen történelmi sikerek kellenek Magyarországnak" - nyilatkozott a kormányfő a vasárnapi döntőket követően.
A 400 m vegyes fináléja után Orbán Viktor akasztotta az aranyérmet Cseh László, illetve az ezüstöt Verrasztó Dávid nyakába.
A dobogósoknak gratulált Kósa Lajos, Debrecen polgármestere is.
(MTI-fidesz.hu)
|
Továbbra is fölényben a Fidesz |
(MTI-fidesz.hu) |
2012.05.26. 19:24 |
Továbbra is fölényben a Fidesz
A Századvég Alapítvány friss közvélemény-kutatása szerint május végén a kormánypártok stabilan őrzik vezető pozíciójukat, a Fidesz előnye pedig a legnagyobb ellenzéki párthoz képest továbbra is több mint másfélszeres mind a teljes népesség, mind a biztos pártválasztók körében.
A közvélemény-kutató pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: legutóbbi, ezer embert érintő telefonos kutatása azt mutatta, hogy a választókorúak 48 százaléka menne el egy most vasárnap tartandó szavazásra, így a hajlandóság az elmúlt hónaphoz képest nem változott. A pártszimpátiájukban bizonytalanok aránya májusban kis mértékben csökkent, jelenleg a megkérdezettek 39 százaléka tartozik ebbe a körbe.
A pártok erőviszonyai a felmérés szerint nem mutattak döntő változást, a Fidesz támogatottsága a teljes népesség körében 24 százalék, az MSZP 15 százalékon áll. Az LMP támogatottsága 7, a Jobbiké 9, a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalícióé pedig 3 százalék.
A biztos pártválasztók között május végén a Fidesz 41 százalékon, az MSZP 25 százalékon áll. A Jobbikra 17, az LMP-re 9 százalék voksolna, a DK pedig 4 százaléknyi szavazatot kapna.
Az intézet május 17. és 23. között, ezer felnőtt telefonos megkérdezésével végezte el felmérését, az adatok legfeljebb +/- 3,2 százalékponttal térhetnek el attól az eredménytől, amit az ország összes felnőtt lakosának megkérdezése eredményezett volna.
(MTI-fidesz.hu)
|
Nemzeti konzultáció a munkahelyteremtésről |
(MTI-fidesz.hu) |
2012.05.26. 19:11 |
Nemzeti konzultáció a munkahelyteremtésről + hang
Új nemzeti konzultáció kezdődik, ezúttal elsősorban a munkahelyteremtéssel összefüggő kérdésekben kéri ki az emberek véleményét a kormány - közölte Orbán Viktor pénteken az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában. A miniszterelnök szerint Magyarország jelenlegi helyzetében életveszélyes lenne, ha az államadósság felduzzasztása árán érnénk el gazdasági növekedést.
A kérdések közül a kormányfő példaként említette a méltányos tehermegosztás ügyét, amellyel kapcsolatban felidézte a 2010-ben kivetett bank- és válságadót. "Miután lejárt a három év, most ismét el kell döntenünk azt a kérdést, hogy ezek csak egy átmeneti válságintézkedésnek voltak-e tekinthetőek, vagy pedig azt akarják a magyarok, hogy hosszabb távon is mindez maradjon része a magyar közteherviselés rendszerének. Én az utóbbira fogok szavazni, amikor kitöltöm a kérdőívet" - fejtette ki.
Orbán Viktor miniszterelnök az MR1 180 perc című műsorában
|
|
Arra a kérdésre, hogy mennyit befolyásolnak majd a kérdőívek, hiszen a jogszabályok egy része már átment a parlamenten, azt válaszolta: "részben átmentek, részben nem, részben majd új jogszabályok következnek belőlük".
A 16 kérdésből álló konzultációs íveket várhatóan kedden kezdik kiküldeni a mintegy nyolcmillió nagykorú állampolgárnak. Ez már a negyedik konzultáció - jelezte Orbán Viktor, emlékeztetve az új alkotmánnyal, a szociális kérdésekkel kapcsolatos konzultációra, valamint a nyugdíjasokkal folytatott egyeztetésre.
Ilyen diktatúrákkal a hátunk mögött ez indokolt
Azzal kapcsolatban, hogy az Országgyűlés hétfői döntése nyomán az állampolgárok tájékoztatásához és véleményének megismeréséhez neveket és lakcímeket kérhet ki a Miniszterelnökség az ezeket tartalmazó nyilvántartásból, a kormányfő azt válaszolta: "az elmúlt húsz évben - nyilván a kommunista diktatúra reflexeiből fakadóan, talán helyesen is - egy alapvetően védekező jellegű adathasználati szabályozás érvényesült Magyarországon, amely szerintem jól védte az állampolgárok jogait; ilyen diktatúrákkal a hátunk mögött meg az emlékezetünkben ez indokolt is".
Hangsúlyozta azonban, hogy "ezen túl vagyunk", ezért az adatvédelemnek ma már azt a szempontot is figyelembe kell vennie, hogy "a kapcsolatba lépés, az érdeklődés, az adatok tárolása, a konzultációk" pozitív dolgok, amelyek segítenek a jövő alakításában, így szerinte nem tiltani, hanem inkább támogatni kell ezeket. A korábbi, szociális konzultációval kapcsolatos adatvédelmi vitákról szólva Orbán Viktor közölte: nem tartotta ezeket komoly vitáknak. Aki úgy gondolja, hogy nem akarja kitölteni a kérdőívet, ha nem akar többé ilyet kapni, az majd nem válaszol - mondta.
|
|