NAPI KOMMUNIKÁCIÓ 2012. május 21. |
Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtóstábjának v |
2012.05.22. 13:39 |
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ
2012. május 21.
Orbán Viktor a NATO-csúcson
- Három éven át évi félmillió dollárt ajánl fel Magyarország az afgán biztonsági erők finanszírozására. Magyarország részt fog vállalni a balti államok légvédelmének biztosításában. Együttműködünk az új szerb elnökkel is.
- Az afganisztáni felajánlás egy reális tehervállalás - amely 2015-től 2017-ig összesen másfél millió dollárt jelent -, és igazodik Magyarország gazdasági állapotához.
- Afganisztánban a magyar katonák nagyszerűen teljesítettek, széles körű elismerést harcoltak ki Magyarországnak. Bár valóban nem a magyar kontingens a legnagyobb Afganisztánban, de fontos feladatot végez, és azt fog a jövőben is, tehát kifejezetten számítanak a magyar részvételre.
- A tervek szerint 2014-ben már az afgán belső biztonsági erők garantálják majd az ország biztonságát. A harcolókat kihozzuk, a kiképzésben részt vevő, azaz az afgán helyi erőket segíteni, megerősíteni tudó egységeinket pedig ott hagyjuk. Maradnak olyan magyar katonai erők az ázsiai országban, amelyek ebben az új szakaszban is ellátnak majd a NATO munkamegosztásából rájuk eső feladatokat.
- Magyarország részt fog vállalni a balti államok légvédelmének biztosításában. Az úgynevezett okos védelemhez - vagyis a párhuzamosságok kiiktatásához - Magyarország a légvédelmi erejével tud hozzájárulni. Ennek keretében Magyarország harci repülőgépeket állomásoztat majd a Baltikumban, és rendszeresen részt fog venni a - saját légi erővel nem rendelkező - balti államok légvédelmének biztosításában.
- A közép-európai szolidaritás és együttműködés jegyében számíthatnak ránk; különösen Litvániával lesz egy mély együttműködés.
- A józan ész határozta meg a NATO-csúcstalálkozó menetrendjét.
- A rakétapajzs-létrehozást az amerikaiak átadták, és így NATO-üggyé vált, a rakétarendszer-építés, a "csillagháborús tervek" elfogadhatóbbá váltak a nemzetközi közvélemény számára is.
- A NATO és Oroszország között egy hosszú távú, stabilitást adó, bizalomépítő együttműködés jöjjön létre. Oroszország van, volt és lesz, számolni kell vele, ez egy komoly ország jelentős erővel. Nekünk érdekünk, hogy a világnak az a része ne ellenségesen tekintsen a Nyugatra, és az is érdekünk, hogy a Nyugat se tekintsen ellenségesen Oroszországra.
- Azért vagyunk itt Chicagóban, hogy bebizonyítsuk és megüzenjük az egész világnak: a NATO él. Ez egy védelmi szövetség: akárhogyan is változik a világ, aki ebben benne van, az biztonságban érezheti magát.
- Mivel a szerb és a magyar érdekek sok ponton egybeesnek, arra számítunk, hogy Magyarország a vasárnapi szerbiai államfőválasztáson győztes Tomislav Nikoliccsal is megtalálja majd az együttműködés sikeres hangját és témáit.
- A szerb nép így döntött. A szerb népnek ezt a döntését nemcsak hogy tiszteletben tartjuk, hanem nagyra is értékeljük.
- Magyarországnak az előző elnökkel is kiváló kapcsolata volt, és mivel a szerb és a magyar nép érdekei sok helyen egybeesnek, a vasárnapi elnökválasztás győztesével is megtaláljuk majd az együttműködés sikeres hangját és témáit. Tomislav Nikoliccsal egyébként személyes viszonyunk van, ismerjük őt.
- Magyarország egy olyan ország, amely bár sok nehézséggel küszködik, de mindenki látja, hogy tele van életerővel, mindenki látja, hogy jelentős ország maradunk: Közép-Európában eddig is azok voltunk, azok is maradunk.
|
Napirenden a tranzakciós illeték |
(MTI-fidesz.hu) |
2012.05.21. 05:40 |
Napirenden a tranzakciós illeték
A pénzügyi tranzakciós illetékről és a biztosítási adóról kezd tárgyalni az Országgyűlés jövő heti háromnapos ülésén. A képviselők - a hétfői és keddi ülésnap után - csütörtökön módosíthatják a jelenlegi médiaszabályozást.
kapcsolódó
Az ülés ezúttal is hétfőn 13 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a szokásos interpellációs időszak következik. Az Országgyűlésnek ezután több mint tucatnyi előterjesztésről kell döntenie - egyebek mellett változhat a főváros és a kerületek közötti forrásmegosztás szabályozása, továbbá törvényt fogadhatnak el a közadatok újrahasznosításáról, valamint jogszabályokat módosíthatnak a gyermekbarát igazságszolgáltatás érdekében.
Kedden elsőként az adózást érintő törvénymódosításokról kezdődik általános vita, összesen 4 óra 20 perces időkerettel, a képviselőknek ezután ugyanennyi idejük lesz megtárgyalni a kormány pénzügyi tranzakciós illetékről, valamint a biztosítási adóról szóló javaslatait. A kabinet május 9-ei ülésén fogadta el a Széll Kálmán Terv 2.0-ban szereplő új adóintézkedéseket, így a távközlési adót, a pénzügyi tranzakciós illetéket és az egységes biztosítási adót, továbbá az energiaellátók jövedelemadójának 11 százalékra emelését, és az adó fizetésére kötelezettek körének bővítését.
A tervek szerint az elfogadott intézkedésekkel az államháztartás hiánya a következő években 3 százalék alatt marad. A tranzakciós illetéket a pénzforgalmi szolgáltatónak kell megfizetnie havonta, egyebek mellett az átutalások, a beszedések, a készpénz be-, és kifizetések, a készpénzátutalások és a készpénzfizetésre szóló csekkek beváltása után. A kormány javaslata alapján nem kell azonban illetéket fizetniük az állampolgároknak az egy bankban vezetett saját, eltérő számlái közötti pénzmozgás, valamint az értékpapírszámlával kapcsolatos fizetési számlán végrehajtott fizetési műveletek után.
A tranzakciós illeték bevezetésétől a kormányzat 130 milliárd forint bevételre számít jövőre. A biztosítási szférában jelenleg érvényes szektorális, baleseti és tűzvédelmi adót kiváltó biztosítási adóból a várakozások szerint plusz 15 milliárd forint éves bevétel lesz. A második ülésnap végén a termékek piacfelügyeletéről szóló javaslathoz szólhatnak a képviselők. A kormány ebben azt kezdeményezi, hogy továbbra is elsősorban a gyártó legyen köteles gondoskodni a termék biztonságáról, ugyanakkor az importőr és a forgalmazó se hozhasson forgalomba a használóra veszélyt jelentő árut.
A parlament csütörtökön a médiaszolgáltatásokkal és a sajtótermékekkel összefüggő törvények módosításáról szavaz. Az Országgyűlés pénteken szavazott azokról a módosító javaslatokról, amelyek az Alkotmánybíróság decemberi döntése nyomán beterjesztett médiaszabályozási csomaghoz érkeztek. Egy ekkor elfogadott módosító javaslat értelmében a jövőben nem terheli szerződéskötési kötelezettség egy lezárt pályázat végén a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsát.
A hét utolsó vitáján az egyes család- és cégjogi eljárások egyszerűsítéséről szóló kormányzati előterjesztésről tárgyalhatnak a képviselők.
(MTI-fidesz.hu)
|
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ 2012. május 20. |
Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtóstábjának v |
2012.05.21. 05:30 |
NAPI KOMMUNIKÁCIÓ
2012. május 20.
Orbán Viktor amerikai magyarok előtt, a chicagói Szent István-templomban
- Magyarország zálogba adott ország. Hamarosan megszületik az a törvény, amely lehetővé teszi, hogy levélben is szavazhassanak a kettős állampolgárok a magyar parlamenti választáson.
- 2010-ben, a kormányváltáskor Magyarország rosszabb gazdasági helyzetben volt, mint Görögország. 2010-ben nem nulláról indultunk, hanem a görögöknél is rosszabb helyzetből kezdtük meg az ország talpra állítását.
- Magyarországra sajnos még ma is igaz, hogy egy zálogba adott ország, ugyanis a megelőző évek során zaciba vágták Magyarországot: óriási hiteleket vettek fel, cserébe pedig elzálogosították Magyarországot. Ez a hitel, ami könnyű és olcsó pénznek tűnt még ezelőtt 5-10 évvel, az időközben drága és nehéz pénzzé vált, és agyonnyom bennünket. Egy óriási adóssághegy alatt vagyunk.
- Célunk, hogy belátható időn belül legalább 5,5 millió magyar embernek kell dolgoznia és adót fizetnie. Ha ezt nem tudjuk elérni, lehet akármilyen hókuszpókusz, könyvelés, pénzügyi trükközés, az ország nem fog megállni a lábán.
- 2010-ig Magyarország volt az egyetlen a volt kommunista államok közül, amely nem volt képes arra, hogy megalkosson egy új alkotmányt. Magyarország folyamatosan megegyezésekkel, kiegyezésekkel, paktumokkal, átmeneti megoldásokból fakadó döntésekkel próbálta igazgatni az életét, de nem volt alapunk, biztos fundamentumunk. Szilárd alap nélkül az ország megrendül és összeomlik.
- Az alaptörvény kimondja, hogy a világban szétszórtan élő magyarok mindannyian ugyanahhoz a nemzethez tartoznak, és ezt a tényt a mindenkori kormányoknak és parlamenteknek kötelessége közjogi erővel elismerni.
- Hamarosan megszületik az a törvény, amely lehetővé teszi, hogy levélben is szavazhassanak a kettős állampolgárok a magyar parlamenti választáson. Most, hogy a magyar állampolgárság hátszele végigfúj a magyarlakta területeken, azok, akik nem honosításra várnak, hanem csak korábban nem folyamodtak a magyar állampolgárságot bizonyító dokumentumért, mihamarabb tegyék ezt meg. Ennek lesz jelentősége, mert így egyúttal az EU állampolgáraivá is válnak, és részt vehetnek majd a magyar nemzet legfontosabb döntéseiben.
- A magyar Alaptörvény világosan kimondja, hogy a család egy férfi meg egy nő. A család a jövőhöz tartozik, ugyanis ha van család, vannak gyermekek, és ha vannak gyermekek, van jövő.
- Mi egy sokkal különb és tehetségesebb nép és ország vagyunk annál, mint hogy 2010-ben arról kelljen gondolkodni, belezuhanunk-e a szakadékba. Magyarország különb ország annál, mint ahová az elmúlt 60 év eredményeképpen jutott. Ez vezeti a magyar kormányt, Magyarország pedig szép jövő előtt áll.
Havasi Bertalan,
a miniszterelnök sajtóstábjának vezetője
|
Selmeczi: A telefonadót a szolgáltatást nyújtó cégek fogják fizetni |
(fidesz.hu) |
2012.05.19. 07:38 |
Selmeczi: A telefonadót a szolgáltatást nyújtó cégek fogják fizetni + videó
|
A telefonadót nem a telefonáló emberek, hanem a szolgáltatást nyújtó telekommunikációs cégek fogják fizetni - jelentette ki Selmeczi Gabriella pénteki sajtótájékoztatóján. A Fidesz szóvivője emellett szólt arról is, a jövőben tilos lesz csekkdíjat kivetni. Ugyanitt a pártok finanszírozásának felfüggesztésével kapcsolatban elmondta: felmerülhet, hogy a pártok is vegyék ki részüket a válságból.
|
kapcsolódó
Magyarországon a távközlési cégek rendkívül drágán nyújtanak szolgáltatásokat, épp a mai napon került nyilvánosságra az OECD-nek egy tanulmánya is, amely ezt támasztja alá – jelentette ki Selmeczi Gabriella. Az Országgyűlés pénteken döntött a távközlési adóról; amellett, hogy a szektorális különadókat kivezetjük az év végén, idén ősztől egy új adóformát vetünk ki a telekommunikációs cégekre – fűzte hozzá a Fidesz szóvivője. Mint mondta, a szocialisták javaslata ezzel szemben az volt, hogy „ne a multinacionális cégeket adóztassuk meg, hanem az emberek zsebéből vegyük ki ezeket a forintokat”.
Selmeczi Gabriella sajtótájékoztatója
|
|
Selmeczi Gabriella hangsúlyozta: a telefonadót nem a telefonáló emberek, hanem a szolgáltatást nyújtó telekommunikációs cégek fogják fizetni.
|
Döntött a parlament a távközlési adó bevezetéséről |
(MTI-fidesz.hu) |
2012.05.19. 07:20 |
Döntött a parlament a távközlési adó bevezetéséről
Hívásonként és megkezdett percenként kétforintos telefonadó bevezetéséről döntött a parlament pénteken. A július 1-jétől hatályos törvény alapján két forintot kell fizetni a szolgáltatóknak minden elküldött üzenet után is. Az új adót augusztustól szedik be a szolgáltatóktól.
kapcsolódó
Az adó - amelynek alapja az indított hívások időtartama és az elküldött üzenetek száma - havonta magánszemélyeknél legfeljebb hétszáz, a cégeknél kétezer-ötszáz forint lehet. Magánszemélyeknél havonta az első tíz perc megkezdett beszélgetés adómentes. Szintén mentesül az adó alól a segélyhívás és az adománygyűjtő számok hívása.
A szolgáltatóknak az adót havonta kell megállapítaniuk, valamint az adóhatóság által rendszeresített nyomtatványon bevallaniuk és megfizetniük.
A Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter által jegyzett törvény indoklása szerint az idei hiánycél csak pótlólagos intézkedésekkel - a költségvetési kiadások csökkentésével és az adóbevételek növelésével - érhető el. A tárcavezető ugyanakkor indoklásában is hangsúlyozta, hogy a távközlési vállalkozások által fizetett ágazati különadó - bár ebben évben az még érvényben van - 2013. január 1-jétől megszűnik. A telefonadó melletti érvként hozta fel Matolcsy György, hogy az adórendszerben a forgalmi és fogyasztási adók szerepe növekedjen.
A kormány az adóból évi 44,4 milliárd forint bevétellel számol.
Az előterjesztést a parlament név szerinti szavazással, a kormányoldal szavazataival és ellenzéki nemek mellett fogadta el.
A gazdasági tárca korábban úgy foglalt állást, hogy az új adó ellenére némiképp javul a távközlési szektor adópozíciója a következő évtől, mivel a távközlési szolgáltatóknak nem kell 51 milliárd forint különadót fizetni. Azt is kiemelték, hogy az adó - amely először a Széll Kálmán-terv új változatában szerepelt - forgalmi jellegű, nem a nyereséget terheli.
(MTI-fidesz.hu)
|
|